KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 14598024
nr 1459 8024
Kévork Zabounian
(f. 1933), Sverige
Signerad, daterad 1979, komposition. Blandteknik, bildmått: 50x69cm, yttermått inklusive ram: 66x85cm
Kévork Zabounian, amenisk-svensk bildkonstnär född 1933.
Utrop:
800 kr
Såld:
1.400 kr
måndag 4 april 2022
kl 18:54:08
300 kr
800 kr
500 kr
600 kr (Budbetjänt)
700 kr
800 kr (Budbetjänt)
900 kr
1.200 kr
1.300 kr
Kévork Zabounian
Läs mer om Kévork Zabounian